BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
- Szczegóły
- Sekretariat
- Kategoria: Szkoła
- Odsłony: 676
Dnia 5 września 2025 roku w naszej placówce odbyło się spotkanie uczniów z panem dzielnicowym st.asp. Sebastianem Kowalikiem. Podczas spotkania przypomniano najważniejsze zasady dotyczące bezpieczeństwa na terenie szkoły i w drodze do niej. Omówiono między innymi zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem, hulajnogą oraz samochodem. Zwrócono szczególną uwagę na to, że bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze jest noszenie na sobie elementów odblaskowych. Natomiast rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Przypomniano uczniom, że bezpieczeństwo zależy od nas wszystkich.


Wyprawka pierwszoklasisty - rok szkolny 2025/2026
- Szczegóły
- Administrator
- Kategoria: Szkoła
- Odsłony: 727
Prosimy o zaopatrzenie pierwszoklasistów w następujące przedmioty:
- blok rysunkowy
- blok rysunkowy kolorowy
- blok techniczny
- blok techniczny kolorowy
- papier kolorowy do wycinanek
- ołówki średniej twardości – 2 szt.
- farby plakatowe dobrej jakości
- farby akwarelowe
- kilka pędzelków o różnej grubości
- kredki ołówkowe dobrej jakości
- kredki świecowe
- nożyczki
- temperówka
- gumka
- piórnik
- zeszyt 16-kartkowy w kratkę
- zeszyt 16-kartkowy w wąskie linie
- strój gimnastyczny (biała koszulka + ciemne spodenki w woreczku)
- obuwie sportowe – solidnie wykonane, z białą podeszwą
- plastelina
- dobrej jakości klej w sztyfcie – 2 szt.
- teczka z gumką – 2 sztuki
- kubek z przykrywką (do malowania)
- klej „Magic” w tubce
- bibuła w dowolnych kolorach – 2 szt.
Wakacje czas zacząć!
- Szczegóły
- Sekretariat
- Kategoria: Szkoła
- Odsłony: 848
Dziś z radością i wzruszeniem zakończyliśmy rok szkolny 2024/2025. Był to czas wytężonej pracy, nauki, odkrywania pasji i budowania relacji. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za wspólny wysiłek i zaangażowanie.
Gratulujemy osiągnięć, które w mijającym roku były źródłem dumy i inspiracji. Teraz nadszedł czas, by złapać oddech i nabrać sił przed kolejnymi wyzwaniami.
Życzymy wszystkim udanego wypoczynku, pogodnych i bezpiecznych wakacji oraz szczęśliwego powrotu do szkoły we wrześniu — pełni energii, uśmiechu i nowych pomysłów!
Do zobaczenia po wakacjach!

Motocyklowa pasja naszego ucznia Samuela Filipczyka
- Szczegóły
- Sekretariat
- Kategoria: Szkoła
- Odsłony: 1089
W miniony weekend, 21–22 czerwca, w Gdańsku odbyła się 2. Runda Mistrzostw i Pucharu Polski PIT Bike OFF-ROAD YCF MRF KAYO 2025. W zawodach wystartował 8-letni Samuel Filipczyk - uczeń klasy 2a ZPO w Boronowie - reprezentujący Akademię PITBike z Jaworzna. Mimo młodego wieku, Samuel z pasją trenuje sporty motocyklowe od 2023 roku pod okiem uznanych trenerów — Łukasza i Tomasza Wysockich.
Podczas sobotnich zmagań o Puchar Polski w klasie MRF Runner 80, po wymagających kwalifikacjach Samuel awansował do finału B wyścigu ROOKIE 90 i zajął w nim 1. miejsce. W niedzielnych Mistrzostwach Polski również zaprezentował się solidnie — zajmując 14. oraz 16. miejsce w biegach, co dało mu 16. lokatę w klasyfikacji generalnej.
To ogromne osiągnięcie jak na tak młodego zawodnika, który zaledwie miesiąc wcześniej uzyskał licencję zawodnika sportów motocyklowych. Samuel imponuje determinacją i zaangażowaniem — z pewnością jeszcze nie raz o nim usłyszymy.
Trzymamy kciuki za kolejne starty i rozwój jego motocyklowej kariery!

Zakończenie roku szkolnego 2024/2025
- Szczegóły
- ZPO Boronów
- Kategoria: Szkoła
- Odsłony: 994
W piątek 27 czerwca 2025 r. odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025, według poniższego harmonogramu:
- 9.00 - Msza Święta,
- 10.00 - zakończenie roku szkolnego w hali sportowej z wręczeniem świadectw z wyróżnieniem.
Po uroczystym zakończeniu roku szkolnego w hali sportowej, uczniowie udają się z wychowawcami do sal lekcyjnych, gdzie zostaną wręczone pozostałe świadectwa.
W tym dniu świetlica czynna będzie od godziny 7.00 do 16.00, obiady natomiast w dzień zakończenia roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej nie będą wydawane.
"KAŻDE ZAKOŃCZENIE JEST NOWYM POCZĄTKIEM"
- Szczegóły
- Sekretariat
- Kategoria: Szkoła
- Odsłony: 753
25 czerwca w Zespole Placówek Oświatowych w Boronowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas ósmych. Tego dnia nasi najstarsi uczniowie oficjalnie pożegnali się ze szkołą, kończąc ważny i piękny etap swojej edukacyjnej podróży.
Uroczystość rozpoczęła się dostojnym polonezem w wykonaniu ósmoklasistów – ta chwila na długo pozostanie w pamięci zarówno uczniów, jak i zgromadzonych gości. Wzruszającym punktem programu była także prezentacja multimedialna, która ukazała wspólne wspomnienia – od pierwszych chwil w przedszkolu aż po ostatnie wydarzenia z klasy ósmej.
Nie zabrakło również serdecznych podziękowań. Uczniowie i organizatorzy wyrazili wdzięczność nauczycielom i pracownikom szkoły za codzienny trud, wsparcie i zaangażowanie. Szczególne słowa uznania skierowano także do rodziców – za ich cierpliwość, pomoc i nieustanną obecność na każdym etapie szkolnej drogi.
Drodzy Absolwenci – dziękujemy za wspólne lata, zaangażowanie, uśmiechy i obecność. Życzymy Wam sukcesów w nowych szkołach, odwagi w podejmowaniu wyzwań i wspaniałych ludzi na Waszej dalszej drodze!
Link do fotorelacji: https://www.facebook.com/photo/?fbid=1402106734285011&set=pcb.1402109027618115

Czwartoklasiści zdają egzamin na kartę rowerową!
- Szczegóły
- Sekretariat
- Kategoria: Szkoła
- Odsłony: 743
W czerwcu uczniowie klas czwartych Zespołu Placówek Oświatowych w Boronowie przystąpili do długo wyczekiwanego egzaminu na kartę rowerową. To ważny krok w stronę samodzielności i odpowiedzialności w ruchu drogowym. Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Najpierw uczniowie musieli wykazać się znajomością zasad ruchu drogowego oraz znaków drogowych, a następnie zaprezentować swoje umiejętności jazdy na rowerze na przygotowanym torze.
Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą, opanowaniem i świetną techniką jazdy. Gratulujemy nowym, młodym rowerzystom i życzymy bezpiecznych przejażdżek!
Link do fotorelacji: https://www.facebook.com/photo?fbid=1401481147680903&set=pcb.1401481641014187

Czytaj więcej: Czwartoklasiści zdają egzamin na kartę rowerową!
Bezpieczne wakacje - spotkanie z funkcjonariuszem policji
- Szczegóły
- Sekretariat
- Kategoria: Szkoła
- Odsłony: 756
Zbliża się okres wakacji. Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów, 17 czerwca naszą szkołę odwiedził pan policjant, który przypomniał uczniom zasady bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku. Policjant wygłosił pogadankę na temat bezpiecznych zachowań w okresie wakacji - podczas zabaw, jazdy na rowerze, rolkach czy hulajnodze, odpowiedniego zachowania się w lesie oraz w trakcie kontaktu z nieznajomym. Przypominając jak ważne jest, by przestrzegać ustalonych zasad bezpieczeństwa, nie zapominając o nich nawet wówczas, gdy zabawa trwa w najlepsze również nad wodą. Na koniec życzył wszystkim uczniom udanych i bezpiecznych wakacji.

Czytaj więcej: Bezpieczne wakacje - spotkanie z funkcjonariuszem policji
Podsumowanie programu PSIA LEKCJA
- Szczegóły
- Sekretariat
- Kategoria: Szkoła
- Odsłony: 768
W roku szkolnym 2024/2025 uczniowie i nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej wzięli udział w programie PSIA LEKCJA, który przybliża zagadnienia opieki nad psami, komunikacji psów i o tym, jak zachowywać się bezpiecznie przy psie. Zachęca i angażuje również uczniów do odpowiedzialnej postawy oraz do działania społecznego na podstawie zdobytej wiedzy. W ramach tego programu edukacyjnego uczniowie wzięli udział w zajęciach poruszających zagadnienia profilaktyki pogryzień oraz w specjalnych spotkaniach online z cyklu „Śniadanie z PSYjaciółmi”.
Wszystkim uczniom i nauczycielom naszej szkoły dziękujemy za zaangażowanie w działania w ramach tego programu!!!

Sukces naszych uczennic w konkursie literackim!!!
- Szczegóły
- Sekretariat
- Kategoria: Szkoła
- Odsłony: 688
Uczennice klasy VIIa Kamila Smol oraz Zuzanna Mikuła zostały laureatkami Powiatowego Konkursu Literackiego „Dar słowa i radość tworzenia…” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej – Curie w Częstochowie. W ramach XV edycji konkursu uczniom zostało zaproponowane napisanie pracy literackiej pt. „Mój najważniejszy wybór”. Mieli w niej przedstawić sytuację, w której bohater musi podjąć ważną decyzję i zmierzyć się z jej konsekwencjami. Puentą wypowiedzi miała być nauka wypływająca z tych doświadczeń.
Jesteśmy dumni z sukcesu Kamili i Zuzanny i gratulujemy im pomysłowości i talentu pisarskiego!


"Edukacja z wojskiem"
- Szczegóły
- Sekretariat
- Kategoria: Szkoła
- Odsłony: 706
Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Boronowie mieli okazję wziąć udział w programie "Edukacja z wojskiem", który ma na celu przybliżenie młodzieży wiedzy na temat obronności, bezpieczeństwa oraz działalności Wojska Polskiego.
W ramach inicjatywy dwie klasy siódme uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli wojska. Młodzi uczestnicy mieli okazję zdobywać praktyczne umiejętności, poznawać sprzęt wojskowy oraz zgłębiać zagadnienia związane z pierwszą pomocą, orientacją w terenie i procedurami bezpieczeństwa.
To wyjątkowe doświadczenie pozwoliło uczniom na rozszerzenie wiedzy oraz rozwój umiejętności, które mogą być przydatne zarówno w życiu codziennym, jak i w przyszłej edukacji.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i czekamy na kolejne inspirujące spotkania w ramach programu!
Link do fotorelacji: https://www.facebook.com/photo?fbid=1390667708762247&set=pcb.1390668268762191








