10 lutego w grupach 0A oraz 0B odbyło się spotkanie z panią z Sanepidu w ramach akcji „Wirusoochrona”, podczas którego przeprowadzono zajęcia profilaktyczne poświęcone prawidłowemu myciu rąk. Uczestnicy dowiedzieli się, dlaczego higiena rąk jest kluczowa w zapobieganiu chorobom zakaźnym, kiedy należy myć ręce oraz jakie błędy są najczęściej popełniane. Zajęcia miały charakter praktyczny – dzieci ćwiczyły poprawną technikę mycia rąk krok po kroku z użyciem mydła fluorescencyjnego a następnie sprawdzały jej skuteczność przy użyciu lampy UV. Dodatkowo dzieci ćwiczyły prawidłowe mycie jamy ustnej. Spotkanie było interesujące, dostosowane do wieku uczestników i miało na celu kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych.